Domácí

Večerní požáry: Hořel domek, výšková budova i kutloch bezdomovců

Požár domu v Náchodě
Plameny dům v Náchodě značně poničily | Zdroj: HZS Královéhradeckého kraje

Hasiči měli v úterý večer napilno. V Náchodě hořel domek, v Rožnově pod Radhoštěm výšková budova, z níž se museli evakuovat nájemníci, v Praze pak přístřešek bezdomovců.

Velkou škodu a jedno zranění způsobily plameny v náchodské ulici Na Rovince. Kolem 20. hodiny začal hořet přízemní dům. "Požár je v pokročilé fázi, dál se nešíří, hasiči ho lokalizovali. Ochraňujeme okolní budovy," informoval HZS Královéhradeckého kraje na twitteru.

Záchranáři si převzali jednoho zraněného. Hasičský vyšetřovatel odhadl předběžně škodu na více než milion korun. Příčinu požáru bude zjišťovat za denního světla. Po dohašení skrytých ohnisek byl zásah 40 minut před půlnocí ukončen.

Související obsah

Kvůli požáru výškové budovy v Radhošťské ulici v Rožnově pod Radhoštěm museli před 19. hodinou ven všichni nájemníci, evakuovali se před příjezdem hasičů. "Průzkumem na místě byl potvrzen požár v podkrovní části budovy, který hasiči v dýchací technice během několika minut lokalizovali," uvedl na webu mluvčí HZS Zlínského kraje Pavel Řezníček.

Zasahovalo pět jednotek, nakonec hasiči zkontrolovali zasažené místo termokamerami a dům odvětrali. Příčinu a vzniklou škodu zjišťuje vyšetřovatel.

Pražští hasiči se po 22. hodině potýkali v ulici K Mostku s požárem přístřešku bezdomovců. "Pomocí dvou vodních proudů jsme dostali plameny rychle pod kontrolu," uvedl na twitteru jejich mluvčí Daniel Fík.

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz