Domácí

Část Česka potrápilo náledí. Na Teplicku havarovalo devět aut najednou

Na velkém území Česka v noci a brzy ráno hrozilo rozsáhlé náledí. Varování Českého hydrometeorologického ústavu (ČHMÚ) se týkalo hned 10 krajů. Teploty v noci na mnoha místech klesaly pod nulu. Kvůli ledovce se odehrála velká dopravní nehoda na Teplicku, srazilo se tam hned devět aut.

Výstraha před náledím platila od středeční 19. hodiny do čtvrtečních devíti hodin ráno pro Prahu, Středočeský, Jihočeský, Plzeňský, Karlovarský, Ústecký, Liberecký, Královéhradecký a Pardubický kraj a Vysočinu.

Meteorologové v noci očekávali teploty klesající pod nulu a lokálně namrzající povrchy. Varovali tak lidi před náledím a před problémy v dopravě.

Jejich obavy se ukázaly jako oprávněné. Ve čtvrtek nad ránem se na území Česka odehrála řada dopravních nehod. Mezi největší patří srážka mezi Teplicemi a Ústím nad Labem. Tam se kvůli ledovce srazilo na jednom úseku ve dvou nehodách celkem devět osobních aut. I přes hromadnou nehodu se naštěstí nikomu nic nestalo. Silnice je u obce Soběchleby, kde se nehody udály, uzavřená.

Výstraha:

Varování ČHMÚ
Výstraha před náledím | Zdroj: ČHMÚ

"Při pohybu venku je třeba chodit velmi opatrně, starší nebo méně mobilní lidé by měli omezit vycházení ven. Řidičům doporučujeme sledovat dopravní zpravodajství a jezdit velmi opatrně," radili meteorologové.

V následujících dnech se však začne pomalu oteplovat a podle meteorologů už příští týden v noci naměříme i 7 °C. Přes den se pak rtutě teploměrů vyšplhají až k 17 °C. Vytáhnout však budeme muset deštníky, protože bude oblačno až zataženo a objeví se přeháňky.

Po ochlazení přijde jaro. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz