Zahraničí

Zemřel slavný americký zpěvák. Jeho největší hit si brouká každý

Zemřel slavný americký zpěvák. Jeho největší hit si brouká každý
Zemřel zpěvák Bobby Caldwell | Zdroj: Profimedia

Zemřel americký zpěvák a skladatel Bobby Caldwell, který se věnoval široké plejádě žánrů, zejména R&B, soulu a jazzu. Jeho největší hit zlidověl a přezpíval ho nespočet dalších slavných umělců. Zpěvák podlehl vážné nemoci.

Dlouhý zápas se zákeřným onemocněním Bobby Caldwell bohužel prohrál. Zpěvák naposledy vydechl v úterý večer doma v americkém New Jersey, informoval portál TMZ. Bylo mu 71 let.

Smutnou zprávu potvrdila jeho manželka Mary. "Bobby odešel na věčnost. Když nás opouštěl, držela jsem ho pevně v náruči. Děkuji vám všem za všechny modlitby, které jste nám za ty roky poslali. Odpočívej v pokoji, má lásko," napsala.

Související obsah

Do čela hitparád ho v roce 1978 vyšvihla písnička What You Won't Do for Love. Tu později předělalo několik zvučných jmen, třeba Michael Bolton, Natalie Coleová, Peabo Bryson, a dokonce rapper Tupac Shakur.

Stejný úspěch se mu už nikdy zopakovat nepodařilo, muzice se ale dál věnoval jako skladatel, připomíná časopis People. Stál třeba za hitem The Next Time I Fall Amy Grantové a Petera Cetera.

TN.cz

K tématu Zahraničí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz