Zajímavosti

Jako letka mimozemských lodí. Čech zaznamenal nevšední úkaz na nebi

Muž hledící na nebe
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Připomíná to skupinu meteorů či letku mimozemských lodí. Pan Špecián s manželkou zaznamenali na nebi jedinečný úkaz a podělili se o své fotky a dojmy.

Zvláštního jevu na nebi si všimla manželka Rudolfa Špeciána z Nové Role v Karlovarském kraji ve čtvrtek krátce před 17:00. Když pan Špecián viděl, o co se jedná, hned vytáhl mobil a vše nafotil.

Na fotce jsou vidět tři výrazné oválné odlesky na nebi, přičemž to vypadá, jako by se za nimi táhla rozmazaná kouřová stopa. "To je poprvé, co jsem něco takového viděl. Zmizelo to asi za dvě minuty. Bylo to hezké a zvláštní. Je to štěstí, že jsme to mohli vidět a podělit se o to se všemi," popsal pan Špecián.

Související obsah

Podle něj se jedná o parhelium, což je halový jev. S tím souhlasí i meteoroložka Dagmar Honsová. "S největší pravděpodobností se bude opravdu jednat o vedlejší slunce – parhelium. Krásný halový jev, k jehož vzniku jsou nyní dobré podmínky – v atmosféře jsou drobné ledové krystalky, o které se odráží, lámou a rozptylují sluneční paprsky," sdělila Honsová. 

Parhelium v Karlovarském kraji:

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz