Zajímavosti

Hvězda Jurského parku přiznala rakovinu: Drastické chemoterapie a utrpení

Hvězda Jurského parku přiznala rakovinu: Drastické chemoterapie a utrpení
Laura Dernová a Sam Neill v Jurském parku (1993) | Zdroj: Profimedia

Zákeřná nemoc převrátila herci Samu Neillovi, představiteli paleontologa Alana Granta z filmové série Jurský park, život vzhůru nohama. Boj s leukémií ve třetím stadiu sváděl poslední rok, drsnou diagnózu se mu ale podařilo před světem utajit.

Rakovinu krve po roce statečného boje přiznal 75letý novozélandský herec Sam Neill, kterého proslavila filmová sága o dinosaurech Jurský park.

Prošel drastickými chemoterapiemi a leukémii se mu podařilo zahnat. "Nejsem z toho úplně venku, ale v těle teď žádnou rakovinu nemám," řekl Neill britskému listu The Guardian.

Léčba pro něj ale nekončí, chemoterapii bude muset podstupovat jednou měsíčně po zbytek života. 

Související obsah

Přiznal, že při zápasu s nemocí trpěl. "Nebudu předstírat, že jsem si v uplynulém roce neprošel temnými chvilkami. Ale tyto temné chvíle se přetavily v jasné světlo a naučily mě být vděčným za každý den a za všechny své přátele. Jsem rád, že jsem naživu," doplnil.

Kromě Jurského parku si Neilla můžete pamatovat i z romantického dramatu Zaklínač koní, sci-fi Andrew, člen naší rodiny nebo thrilleru Cizinec. Za herecké výkony ho v roce 1991 vyznamenali Řádem britského impéria, připomněl portál CNN.

TN.cz

K tématu Zajímavosti

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz

Píše se na Deník.cz