Domácí

Poslanci budou jednat o odvolání Pekarové Adamové. ANKETA

Poslanci budou jednat o odvolání Pekarové Adamové. ANKETA
Markéta Pekarová Adamová | Zdroj: TN Live

Opoziční hnutí ANO a SPD chtějí, aby Markéta Pekarová Adamová (TOP 09) skončila ve funkci předsedkyně Poslanecké sněmovny. Jednat by se o tom mohlo už na příští řádné schůzi, která začíná v úterý 4. dubna. Vyplývá to z návrhu jejího programu.

Odvolání Markéty Pekarové Adamové z čela dolní komory Parlamentu navrhli opoziční poslanci. Podle nich při řízení jednání o snížení valorizace důchodů, kterou prosadil kabinet Petra Fialy (ODS), stranila zákonodárcům ve vládních barvách.

"Prostě nemá na to, aby řídila Poslaneckou sněmovnu," soudí exministryně financí a šéfka poslaneckého klubu ANO Alena Schillerová.

Návrh se objevil v programu řádné schůze Sněmovny, jež začne v úterý 4. dubna. ANO a SPD ale vzhledem k početní převaze vládních stran pravděpodobně neuspějí, k odchodu Pekarové Adamové by potřebovaly nadpoloviční většinu hlasů.

Související obsah

"Opozice hledá viníka nepřijatelného vystupování svých poslanců v čele s Andrejem Babišem a navrhne mé odvolání z funkce předsedkyně Poslanecké sněmovny," vzkázala už dřív Pekarová Adamová.

Patrně největší pozornost na sebe šéfka Sněmovny strhla loni v létě, kdy jako řešení energetické krize navrhla, aby si lidé v zimě oblékli dva svetry.

Podívejte se na rozhovor s Pekarovou Adamovou z Víkendové Snídaně (3/2023):

TN.cz

K tématu Domácí

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz