Krimi

VIDEO: Bezvládného muže v centru Brna dvojice místo pomoci okradla o telefon

Muž, který nehybně ležel na silnici u tramvajové zastávky Nové sady v centru Brna, upoutal v pátek v noci dvojici kolemjdoucích. Mladíci mu ale nepřišli na pomoc, místo toho mu ukradli mobilní telefon. V té chvíli už na místo spěchala hlídka městské policie, strážníci totiž situaci sledovali na kamerách.

Bezvládný muž ležel na silnici mezi ostrůvkem zastávky a chodníkem u křižovatky Nádražní a Husovy ulice. Strážníci na kamerách viděli, že k němu běží dva mladíci.

"Počáteční naděje, že mu spěchají na pomoc, vzala prakticky okamžitě za své. Oba ho začali otáčet, starší z nich mu vytáhl mobilní telefon a schoval si ho do kapsy kalhot. Padesátníka potom nechali ležet na silnici bez ohledu na to, že mohl mít zdravotní potíže a hrozilo mu přejetí autem," řekl mluvčí brněnské městské policie Jakub Ghanem.

Související obsah

Vzápětí přijela hlídka, která zalarmovala i záchranáře. Ti netečného muže po ošetření převezli do nemocnice.

Dvojici podezřelých našli psovodi v nedaleké Pellicově ulici. "Starší z nich měl mobil ještě u sebe a ke krádeži se přiznal. Oba dopadení muži jsou důvodně podezřelí z trestného činu," uzavřel Ghanem.

TN.cz

K tématu Krimi

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz