Zajímavosti

Potenciálně nebezpečný asteroid se blíží k Zemi. Je větší než 40patrová budova

Potenciálně nebezpečný asteroid se blíží k Zemi. Je větší než 40patrová budova
Ilustrační foto | Zdroj: Getty Images

Kolem Země proletí ve čtvrtek mohutný asteroid. Ten má být větší než 40patrová budova. Národní úřad pro letectví a vesmír (NASA) objekt řadí mezi potenciálně nebezpečné pro naši planetu.

Asteroid 2023 FM proletí 6. dubna rychlostí 56 tisíc kilometrů za hodinu kolem Země. Podle odborníků se planetě přiblíží na 7,5násobek průměrné vzdálenosti mezi Zemí a Měsícem, píše portál Live Science. Počítají tak se vzdáleností 2,9 milionu kilometrů.

Národní úřad pro letectví a vesmír objekt zařadil mezi potenciálně nebezpečné pro naši planetu. Úřad však ubezpečil, že by Zemi měl asteroid minout a srážka nehrozí.

Související obsah

Astronomové odhadují, že asteroid 2023 FM měří v průměru kolem 120 až 260 metrů. "Je tak větší než 40patrová budova," přiblížili. Bedlivě jej však sledují, kdyby náhodou změnil svůj směr, uvedl portál Times of India.

Daleko více však experty znepokojuje asteroid 2023 DW, který objevili teprve letos. V roce 2046 by totiž mohl zkřížit cestu naší planetě. Vzhledem k jeho velikosti by neměl mít fatální následky pro celé lidstvo, ale způsobil by vážné lokální škody. Více se dozvíte v tomto článku na TN.cz.

NASA oznámila jména astronautů, kteří po 50 letech obletí Měsíc. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz