Policisté odvolali pátrání po pacientce, která ve čtvrtek odpoledne z neznámých důvodů odešla z Fakultní nemocnice Plzeň-Lochotín. Strážci zákona žádali veřejnost o pomoc s tím, že žena byla v lékařském zařízení hospitalizovaná a bez léků by mohla být v přímém ohrožení života. Našli ji o den později.
Policisté vyhlásili pátrání po pacientce z Plzeňska ve čtvrtek. Veřejnost žádali o pomoc i skrze sociální sítě.
Pohřešovaná žena odešla před půl pátou z nemocnice na Lochotíně, kde byla hospitalizována. "Bez medikace je v přímém ohrožení života," upozorňovala mluvčí strážců zákona Eva Červenková.
Žena z nemocnice odešla oblečená do růžového županu, na nohou měla přezůvky a nebylo vyloučeno, že v ruce by mohla mít ještě zavedenou kanylu.
"Policisté žádají všechny občany, kteří by mohli podat jakoukoli informaci o pobytu, výskytu nebo pohybu pohřešované osoby, aby neprodleně podali zprávu na jakoukoliv služebnu Policie České republiky nebo na tísňovou linku 158," vyzývala mluvčí.
Pohřešovanou pacientku se nakonec podařilo najít v pátek před polednem. "Pátrání po pohřešované ženě, která včerejšího dne odešla z nemocnice v Plzni, bylo odvoláno. Žena byla nalezena v pořádku. Děkujeme veřejnosti za pomoc při pátrání," uvedli policisté.
Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz