Zahraničí

Lupičům se z letiště v Torontu podařilo odvézt zlato za stamiliony

Pearsonovo mezinárodní letiště v Torontu
Pearsonovo mezinárodní letiště v Torontu, kde se krádež odehrála | Zdroj: Profimedia

Husarský kousek se počátkem týdne podařil lupičům na mezinárodním letišti v kanadském Torontu. Z ostře střeženého skladu ukradli zlato v přepočtu za téměř 320 milionů korun.

Dobře zorganizovaná krádež se odehrála v pondělí večer na Pearsonově letišti, které je nejvytíženějším v zemi a překladištěm pro zlato vytěžené v provincii Ontario, uvedla BBC.

Vzácný náklad putoval dle předpisů z letadla v kontejneru do zabezpečeného skladu, odkud však zanedlouho zmizel. "Následně po příletu byl tento náklad vysoké hodnoty nezákonným způsobem vyvezen ze skladovacího zařízení," citovala agentura Reuters policejního inspektora Stephena Duivesteyna.

Související obsah

​Celkovou hodnotu zlata a dalších cenností vyčíslili policisté na 20 milionů kanadských dolarů (necelých 320 milionů Kč). Odmítli uvést, kolik lup vážil, muselo to však být ve stovkách kilogramů.

Duivesteyn označil čin za "ojedinělý" a "vzácný". Informace místního tisku o tom, že loupež zřejmě provedly dobře organizované zločinecké gangy, označil za předčasné.

Zmizení zlata se zapíše do kanadské historie vedle loupeže století, při které byly ze skladu strategických rezerv v Quebecu ukradeny v letech 2011 až 2012 tři tisíce tun javorového sirupu v hodnotě v přepočtu 400 milionů korun.

Pár ve Frýdku-Místku okradl seniorku o prsteny. Uvěřila, že ho dvojice nechá posvětit:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz