Domácí

Na dálnici D2 srazilo nákladní auto chodce. Muž je ve vážném stavu

Na dálnici D2 srazilo nákladní auto chodce. Muž je ve vážném stavu
Nehoda na dálnici D3 | Zdroj: Hasiči Jihomoravského kraje

V neděli dopoledne vyjížděly jednotky integrovaného záchranného systému k vážné dopravní nehodě v Jihomoravském kraji. Na dálnici D2 tam nákladní vůz srazil chodce. Záchranáři vážně zraněného muže letecky transportovali do nemocnice. Proč byl chodec na dálnici, se zatím neví.

Vážná dopravní nehoda zaměstnala záchranáře, hasiče i policisty v neděli krátce po poledni na dálnici D2 v Jihomoravském kraji. Na 16. kilometru dálnice směrem na Brno měl nákladní vůz srazit chodce.

K nehodě okamžitě vyjeli záchranáři. "Na místě zasahovaly čtyři prostředky včetně vrtulníku," uvedla na dotaz redakce TN.cz mluvčí jihomoravské záchranné služby Michaela Bothová.

"Muže jsme ošetřili. Utrpěl těžká zranění, bylo nutné jej i zaintubovat a napojit na řízenou ventilaci," uvedla. V těžkém stavu pak muže vrtulníkem transportovali k další péči na urgentní příjem Fakultní nemocnice Brno.

Související obsah

​Podle policie byla dálnice ve směru na Brno uzavřena. Objízdná trasa vedla z 25. kilometru z Hustopečí po souběžné cestě. Krátce před druhou hodinou odpolední se podařilo obnovit provoz v alespoň jednom jízdním pruhu.

Proč se chodec pohyboval po dálnici, zatím není jasné. "Co tam dělal nebo jak se to stalo, nedokážu říct," řekl mluvčí jihomoravských hasičů Jaroslav Mikoška. Podle policie je to otázkou vyšetřování.

Hromadná dopravní nehoda uzavřela dálnici D5. Řidiče museli vyprošťovat hasiči:

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz