Zahraničí

Tři muži ukradli v Jižní Africe skoro třímetrového krokodýla

Tři muži ukradli v Jižní Africe skoro třímetrového krokodýla
Ilustrační foto | Zdroj: TV Nova

Kradou se nejrůznější věci. Jihoafrická policie v pondělí oznámila zatčení tří mužů, kteří z farmy na severozápadě země ukradli krokodýla nilského. Žádné mládě, zvíře měřilo dva a půl metru.

Tři pachatelé ve věku 20 až 35 let odcizili zvíře z krokodýlí farmy vzdálené asi 200 kilometrů od Johannesburgu, informovala agentura AP.

Zloději krokodýla podle policie odvezli pick-upem a ukryli ho na opuštěné farmě, kde ho strážci zákona a ochránci zvířat později našli. Byl svázaný provazem a dráty a zakrytý větvemi. Kromě dehydratace a drobných odřenin neměl žádné zranění a už je zpět ve svém bazénku na farmě u právoplatného majitele.

Policisté zjišťují, jak se delikventům podařilo dostat tak velkého krokodýla z farmy obehnané bytelným oplocením. "V žádném případě to není krokodýlí mládě," poznamenala policejní mluvčí Adele Myburghová.

Podle ní je motiv krádeže předmětem vyšetřování, muži však zřejmě hodlali krokodýla zabít a zpeněžit jeho kůži, drápy a zuby. Hodnota zvířete byla vyčíslena na 1 300 dolarů (zhruba 28 tisíc korun).

Jihoafrická republika se s pytláctvím potýká dlouhodobě, krokodýli však obvykle nebývají cílem nelegálních lovců, neboť jsou příliš nebezpeční.

Na začátku dubna krokodýl v jihlavské zoo podstoupil speciální zdravotní prohlídku:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz