Zajímavosti

Obří pocta pro hokejistu Holíka. Stane se čestným občanem Jihlavy

Hokejistovi Jiřímu Holíkovi se dostane další pocty. K medailím a mistrovským titulům teď sportovci do osobní sbírky přibude také ocenění čestný občan Jihlavy.

Jiří Holík, skvělý hokejový útočník a držitel čtyř olympijských medailí. Je i trojnásobným mistrem světa a nezapomenutelnou jihlavskou legendou.

Je členem té nejslavnější dynastie Dukly Jihlava, se kterou v 60. a 70. letech minulého století tady na stařičkém Horáckém zimním stadionu vyhrál sedm mistrovských titulů. A díky tomu se teď stane i čestným občanem Jihlavy. 

"Dukla celá byla součástí moderní historie Jihlavy, tvořila identitu Jihlavy a bratři Holíci jak Jarda, tak Jirka určitě byli ty největší ikony, takže Jirka Holík je správné jméno," myslí si primátor Jihlavy Petr Ryška (ODS).

Související obsah

"Každá pochvala nebo uznání je příjemné," poznamenal Holík. "Lepší, než když vám lidi nadávají, to jsem taky ve své kariéře zažil," dodal.

Jiří Holík je s 319 starty rekordmanem v počtu odehraných zápasů v československé reprezentaci. Dal během nich 132 gólů. Je i členem síně slávy mezinárodní hokejové federace. Momentálně si užívá života a fanoušci hlavně v Jihlavě na něj nedají dopustit.

"Člověku je milé, když někdo pozdraví a řekne: 'Jirko, to jsme měli radost.' To je příjemné, když vás divák ocení bezprostředně na ulici," řekl Holík. Oficiálně mu čestné občanství vedení Jihlavy předá během slavnostního večera v polovině května.

kdu, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz