Domácí

Svědci hlásili policii nebezpečného řidiče. Silnice brázdil s více než čtyřmi promile

Svědci hlásili policii nebezpečného řidiče. Silnice brázdil s více než čtyřmi promile
Ilustrační snímek | Zdroj: Profimedia

Více než čtyři promile alkoholu nadýchal 49letý řidič Škody Octavie, který se ve čtvrtek odpoledne vydal na cestu napříč českobudějovickým okresem. Nikomu se naštěstí nic nestalo, muži ale za ohrožení pod vlivem návykové látky hrozí i vězení.

Oznámení o nebezpečném chování řidiče, který zrovna projížděl obcí Borek na Českobudějovicku, přijali policisté okolo 14. hodiny. "Na místo byly vyslány nejbližší policejní hlídky, které mezitím dostávaly informace od svědků o trase jízdy řidiče Octavie," uvedl policejní mluvčí Milan Bajcura.

Muž dojel přes Chotýčany a Ševětín až do zhruba 16 kilometrů vzdáleného Neplachova, kde ho zastavili dopravní policisté. "Již při první komunikaci byl řidič zcela mimo a z jeho dechu byl cítit závan alkoholu. Proto ho strážci pořádku vyzvali k provedení testu přístrojem Dräger, kdy výsledek měření převýšil čtyři promile alkoholu. To potvrdil i opakovaný test," sdělil Bajcura.

Související obsah

Hlídky šoférovi další jízdu zakázaly, sebraly mu řidičský průkaz a vozidlo zajistily. Případ nyní vyšetřují českobudějovičtí dopravní policisté, přistupují k němu jako k možnému ohrožení pod vlivem návykové látky, za což může hrozit i vězení.

"V posledních měsících vyšetřujeme takřka denně incidenty na silnicích, kdy množství alkoholu v dechu řidičů převyšuje 2 promile, takto vysoké množství je však výjimečné. Řidiči uvědomte si, že pokud požijete návykovou látku a poté usednete za volant či řídítka motorových vozidel a pojedete po silnicích, kromě následného zákazu řízení riskujete i zdraví a životy jiných osob!" zdůraznil Bajcura.

Přibývá řidičů, kteří odjíždí od nehod. Jednomu naměřili 2,44 promile:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz