Domácí

Po nehodě je těžce zraněná cyklistka. Řidič nadýchal skoro dvě promile

Záchranářský vrtulník
Záchranářský vrtulník | Zdroj: TV Nova

Dvě auta se v neděli srazila v Josefově Dole na Mladoboleslavsku. Po nárazu odletěl jeden z vozů do jízdního pruhu, ve kterém srazil cyklistku. Ta musela s těžkými zraněními do nemocnice. Jeden z řidičů navíc nadýchal skoro dvě promile.

K nehodě musel přiletět i záchranářský vrtulník. "Dle dosavadního šetření řidič automobilu BMW předjížděl dva za sebou jedoucí cyklisty, přičemž se v protisměru střetl s protijedoucím vozidlem značky Renault," informovala policejní mluvčí Michaela Richterová.

BMW náraz následně odmrštil zpět do jeho pruhu. V tom zrovna jela na kole žena, kterou srazil. "Při dopravní nehodě utrpěla cyklistka těžké zranění, s nímž byla vrtulníkem transportována do jedné z pražských nemocnic," popsala Richterová.

Související obsah

Všichni účastníci nehody museli podstoupit dechovou zkoušku, aby se zjistilo, jestli nejsou pod vlivem alkoholu. "Řidič renaultu a cyklistka měli výsledek negativní, zatímco řidič BMW měl pozitivní s výsledkem více než 1,80 promile," upozornila policejní mluvčí. "Okolnostmi a příčinou nehody se budou zabývat mladoboleslavští kriminalisté," dodala.

Řidiče pod vlivem zachytila kamera. Hrozí jim zákaz řízení a rok za mřížemi:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz