Zahraničí

George projevil o korunovaci velký zájem. Dostal speciální úkol a lekce od Kate

George projevil o korunovaci velký zájem. Dostal speciální úkol a lekce od Kate
Princ George | Zdroj: Profimedia

Korunovace krále Karla III. je už za rohem a přípravy jsou v plném proudu. Těm se tak pochopitelně nevyhne ani princ George, který sám požádal o velmi důležitý úkol. Expertka na královskou rodinu teď prozradila, jak prince na velký den připravují.

Přípravy na korunovaci pomalu vrcholí a kromě krále se na ni chystají i další členové královské rodiny. Velkou roli zastane i devítiletý princ George, a tak se důkladná příprava týká i jeho.

George totiž během korunovace bude mít roli pážete. V korunovačním průvodu by měla podle deníku Mirror jeho role symbolizovat ochranu krále. Ze čtyř pážat, kteří krále doprovodí, bude George nejmladší.

Georgovi tak možná i proto začala striktní výuka. Podle expertky na královskou rodinu Ingrid Sewardové Kate výuku zahájila už o velikonočních prázdninách a kromě George s průběhem korunovace seznámila i osmiletou Charlotte a pětiletého Louise.

Související obsah

Kate pak mělo být prý doporučeno, aby do Georgovy výuky zakomponovala i on-line prohlídku Westminsterského opatství, ve kterém se korunovace uskuteční. "Pokud si dokáže představit, kam má jít a co má dělat, sníží to nervozitu, kterou by jako nejmladší páže mohl cítit," řekla expertka.

Navzdory Georgově nízkému věku ho král a královna prý vybrali poté, co sám projevil o korunovaci velký zájem. Podle deníku Daily Mail tím byli Kate a William dojati. Chtěli se ale ujistit, že malý princ svou roli zvládne.

Společně s Georgem roli pážat zastanou vnuci královny Camilly – 13letá dvojčata Gus a Louis Lopesovi a 12letý Freddy Parker Bowles. Kromě vnuků má Camilla ještě dvě vnučky – 15letou Lolu a Elizu.

Slavnostní ceremoniál korunovace nového britského panovníka budete moci v sobotu sledovat od 7:55 ve speciálním vysílání Víkendové Snídaně a pak živě v komentovaném vysílání na televizi Nova, TN Live a na Voyo.   

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz