Zahraničí

V Polsku "pršely" peníze. Bankovky na ulici lidé sesbírali, hrozí jim trest

Peníze na ulici
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Lidé v polském Krakově zažili v pátek něco neobvyklého. V ulici jedné z tamních městských částí se povalovaly na zemi bankovky. Policie žádá nálezce, aby peníze vrátili. V opačném případě jim totiž hrozí trestní stíhání.

Na spoustu povalujících se bankovek narazili lidé v pátek po půl osmé ráno v ulici Grota Roweckiego v městské části Ruczaj. Začali je proto okamžitě sbírat. Jen chvíli před tím přijali policisté oznámení o ztrátě hotovosti, píše portál Polsat News.

"Podle našich informací muž nechal na střeše svého vozu sáček s obálkou s penězi. Následně projel několika ulicemi. Během jízdy se bankovky roztrousily," informovala policie na svém webu.

Související obsah

O jakou sumu přesně šlo, ale vyšetřovatelé neuvedli. Dotyčný si ztrátu uvědomil ve chvíli, kdy přijel do svého cíle. Poté vše oznámil na policii. Vzhledem k tomu, že mezitím byla policie zpravena o lidech, kteří vše v ulici posbírali, kriminalisté zahájili vyšetřování zpronevěry peněz.

"Apelujeme na svědky, kteří posbírali rozházené peníze na ulici, aby je vrátili," vyzvali policisté. V případě, že by někdo nález neohlásil a sesbírané bankovky si ponechal, hrozí mu trestní stíhání.

Dívka našla v Třeboni peněženku s více než 10 tisíci. Vše poctivě vrátila (1/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz