Zahraničí

Policie na Novém Zélandu objevila tělo. Jde o pohřešovaného Čecha, myslí si

Nový Zéland
Trekingová trasa Te Araroa je velmi náročná | Zdroj: Profimedia

Novozélandští policisté objevili při pátrání po 46letém Čechovi tělo. Domnívají se, že se jedná právě o nezvěstného turistu. Příčina smrti zatím není známá.

Záchranáři pátrali po 46letém Čechovi, který se ztratil na trekingové trase Te Araroa. Podle policie muže naposledy viděli 4. května u chaty Hunter Hut na stezce.

Během pátrání našly jednotky tělo v oblasti Richmond Ranges. "Máme za to, že jde o pohřešovaného turistu, který zde putoval po stezce Te Araroa," informovali ve čtvrtek na svém webu novozélandští policisté.

Související obsah

Zatím však není jisté, že o českého občana skutečně jde. Neproběhla totiž ještě identifikace. Také příčina smrti je v tuto chvíli nejasná. "Naše myšlenky jsou v této těžké době s rodinou a přáteli," doplnili policisté.

Trekingová trasa Te Araroa vede přes celý Nový Zéland. Zdolat ji není mnohdy snadné. Jak upozornil portál 1 News, policisté i příbuzní se kvůli proměnlivému počasí v Nelsonu a Richmond Ranges obávali o mužovo zdraví.

"Jsme v kontaktu s novozélandskou policií i příbuznými. Spolupracujeme. Ale s ohledem na rodinu nebudeme událost komentovat," řekl TN.cz mluvčí ministerstva zahraničí Daniel Drake.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz