Guinnessova kniha rekordů

Nejdražší zmrzlina na světě je z lanýžů i zlata. Za cenu porce se dá koupit ojetina

Nejdražší zmrzlina na světě
Porce vyjde na zhruba 138 tisíc korun | Zdroj: Profimedia

Teplé dny vybízí k tomu ochladit se mraženou pochoutkou. Pokud byste si chtěli dopřát opravdový luxus, měli byste ochutnat zmrzlinu od japonské značky. Porce vyjde v přepočtu na 138 tisíc korun.

Pokud máte chuť zkusit nejdražší zmrzlinu na světě, budete si muset sáhnout hluboko do kapsy. Do Guinnessovy knihy rekordů se s ní zapsala japonská značka Cellato. Podle odborníků by totiž za stejnou částku lidé bez problémů pořídili ojeté auto.

Porce o objemu 130 mililitrů jejich mražené luxusní pochoutky vyjde na 873 400 japonských jenů (zhruba 138 tisíc korun).

Související obsah

"Trvalo nám více než 1,5 roku, než jsme zmrzlinu dokončili. Byla spousta pokusů a omylů, abychom získali správnou chuť," citoval portál CNN zástupce společnosti.

Důvodem přemrštěné ceny jsou ingredience. Základem zmrzliny s názvem Byakuya, což v japonštině znamená "bílá noc", je smetana. Dále pak obsahuje dva druhy archivních sýrů, hoblinky bílých lanýžů, plátek jedlého zlata a také pastovitou kaši, která zbyla z procesu výroby saké.

Výroba nejdražší zmrzliny nebyla však jediným cílem společnosti Cellato. Chtěla totiž spojit evropské a japonské ingredience ve formě zmrzliny. Právě v rámci toho přišel šéfkuchař v restaurace v Ósace s tímto dezertem.

Zmrzlinová sezona začala a hygienici se vydali na první kontroly. Více se dozvíte v následující reportáži:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz