Domácí

Vojta před měsícem vypadl za jízdy z vlaku. Teď už opět mluví i chodí

Až zázračným způsobem se uzdravuje 16letý chlapec, který u Kopidlna na Jičínsku za jízdy vypadl z okna vlaku. Ještě před měsícem pohyboval jen očima, nyní už chodí a mluví. Na osudnou chvíli a čas, kdy ho našli policisté bezvládného u kolejí, si vůbec nepamatuje.

Ještě před měsícem se Vojta na posteli jen díval před sebe. "Když jsme přijeli, měl plíny a byl úplný ležák," vzpomíná Vojtův otec David Tomeš. Dnes už ale chodí a chutná mu jako snad nikdy předtím.

Vojta s kamarádem v ten osudný den trochu popili. Když se mu udělalo špatně, ve vlaku se vyklonil z okna a za jízdy vypadl. Policisté ho našli ležet vedle kolejí. Od stanice k němu běželi dva kilometry. "Každý jsme si vzali baterku, defibrilátor a batoh první pomoci," zavzpomínal policista Marek Nýč.

Související obsah

"Viděli jsme obrysy nohou, a tak jsme se rozběhli k němu," dodal jeho kolega Lukáš Veselý. Čtyři týdny byl Vojta v umělém spánku a měl poškozený mozek. Teď už má za sebou měsíc rehabilitace.

Denně se hýbe pod dohledem odborníků v krkonošské léčebně. Odpoledne si ho do parády vezme ještě táta. "Cvičí s fyzioterapeutem a má na programu elektrostimulaci, vířivku a bazén," vyjmenoval primář dětské léčebny v Janských Lázních Jan Podojil.

Vojta už bez problémů hýbe rukama i nohama. To, že se takhle rychle zotavil, šokuje nejen laiky, ale i odborníky. Tomešovi ujdou každý den osm kilometrů. Vojta v Janských Lázních stráví ještě měsíc. "Těším se domů a na kamarády," řekl Vojta. Policisté případ uzavřeli jako nešťastnou náhodu. 

jal, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz