Domácí

Nehody zablokovaly dvě dálnice. Několik lidí je zraněných

Dvě nehody na dálnicích komplikují řidičům cestu do Brna. Na Vysočině se srazila dvě nákladní auta a jedno z nich začalo hořet. Dálnice D1 byla v místě uzavřená. Kousek od Brna se zase na dálnici D2 srazila dodávka s kamionem. Pět lidí je těžce zraněných.

Hasiči, záchranáři i policisté zasahovali v pondělí dopoledne hned u dvou nehod na dálnicích. "Z důvodu dopravní nehody několika vozidel je na 78,5 kilometru ve směru na Brno uzavřena dálnice," informovala policie na twitteru o nehodě na Pelhřimovsku.

"Šlo o nehodu dvou nákladních vozidel. Jedno z nich začalo hořet," řekla TN.cz policejní mluvčí Dana Čírtková. "Nehoda dvou nákladních vozidel se obešla bez zranění. Jedno z vozidel začalo po nárazu hořet. V místě unikla nafta a provozní kapaliny," dodala.

Zprovoznit se dálnici v místě podařilo po asi dvou hodinách. Mezitím se vytvořila asi pětikilometrová kolona.

Vážnější byla nehoda u Brna. "Pro vážnou nehodou dodávky a kamionu je uzavřena dálnice D2 ve směru na Brno před sjezdem na OC Olympia. Odklon bude na exitu 11 Blučina. Provoz na Bratislavu je omezen. Počítejte se zdržením," uvedla policie.

Související obsah

"Z dodávky, která čelně narazila do návěsu kamionu, jsme vyprostili 5 osob. D2 směr Brno stojí," sdělili dopoledne na twitteru hasiči. "Na místo jsme vyslali devět prostředků, včetně velkokapacitního vozidla, vrtulníku a inspektora provozu. Na místě jsme ošetřili pět těžce zraněných pacientů, kteří byli převezeni na urgentní příjmy obou brněnských fakultních nemocnic," upozornila pro TN.cz mluvčí záchranářů Michaela Bothová.

"Vyšetřování dopravní nehody bylo v jejím místě ukončeno. Havarovaná vozidla byla odstraněna. Dálnice je ve směru na Brno plně průjezdná," sdělili policisté krátce před 13. hodinou.

Podle policistů v dodávce jelo šest lidí. Bez zranění z nehody vyvázl jen jeden.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz