Zahraničí

Pár nechal doma děti a zmizel v Tatrách. Policie získala nové stopy

Hledaný manželský pár z Varšavy
Hledaný manželský pár z Varšavy | Zdroj: Koláž / Policie PL

Už přes týden trvá pátrání po manželích Anetě (44) a Adamovi (49) z polské Varšavy, kteří nechali doma dětem vzkaz na rozloučenou a odjeli do Tater. Od té doby je nikdo neviděl. Policie ale získala nové poznatky. Než se po nich definitivně slehla zem, snažili se ubytovat na Slovensku.

Manželský pár je pohřešovaný od předminulého pátku. Pátrání nejprve probíhalo ve Varšavě, pak se ale ukázalo, že dvojici viděli v Tatrách. Ještě předtím ale byla na Slovensku, informoval portál noviny.sk.

V úterý 23. května přijeli ze Zakopaného do slovenské vesnice Ždiar. "Provedenými prověrkami bylo potvrzeno, že manželský pár přespal jednu noc v ubytovacím zařízení v obci Ždiar," řekla policejní mluvčí Jana Ligdayová.

Kde ale noc na středu ve skutečnosti strávili, se neví. Za ubytování sice zaplatili, recepčnímu však nepředložili doklady. Řekli mu, že se jdou navečeřet, už se ale nevrátili, zjistila stanice Polsat News.

Související obsah

Svědci je ráno viděli nasedat do taxíku. "Následující den se manželé vozidlem polské taxislužby nechali odvézt na hraniční přechod Lysá Poľana, odkud odešli na doposud neznámé místo," pokračovala Ligdayová.

"Když jsem se v polských médiích dočetl o pátrání po lidech, kteří vypadali stejně jako moji hosté, všechno se mi spojilo a okamžitě jsem informoval polskou i slovenskou policii," uvedl majitel penzionu ve Ždiaru.

Aneta a Adam nechali ve Varšava dva dospívající syny (14 a 17 let). V bytě jim nechali dopis na rozloučenou. "Chlapci, jste stateční. V životě to zvládnete. Jsme na vás hrdí," stálo v něm. Policie je s pátráním zatím bezradná.

V Tatrách zachraňovali nezodpovědné turisty. Měli s sebou roční batole (2/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz