Domácí

Policie pátrala po uprchlém vězni. Našla ho zaseknutého v tubusu metra

Muže zaseknutého ve vzduchotechnice metra zachraňovali v neděli večer pražští policisté společně s hasiči. Posléze strážci zákona zjistili, že jde o uprchlého vězně. Jak se ale do prekérní situace dostal, vysvětlit nedokázal.

K muži volajícímu z tubusu metra u stanice Náměstí Republiky vyrazili pražští policisté spolu s hasiči v neděli večer. "Obdrželi jsme hlášení ze stanice, že se z tubusu metra ozývají lidské hlasy a že s největší pravděpodobností někdo volá o pomoc. Při prohlížení tunelu jsme pak našli ve vzduchotechnice zaseklého muže," popsala akci mluvčí pražské policie Violeta Siřišťová.

Podobná hlášení prý přitom nejsou podle Siřišťové nic neobvyklého. "Podobně nám lidé hlásí například sprejery, které z tubusu metra zaslechnou. Ve stanicích to jde poměrně dobře slyšet," vysvětlila. 

Související obsah

Muže se nakonec podařilo z nepříjemného místa vyprostit. Při jeho následné lustraci pak policisté zjistili, že jde o hledaného vězně, který v pátek v noci utekl z nestřeženého pracoviště na Kolínsku.

Jak se však dostal až do tunelů metra, vysvětlit nedovedl. "Muž vůbec netušil, že je v metru. Policistům tvrdil, že si naposled pamatuje, jak je v lese, a pak se najednou probudil zaseklý v metru," dodala mluvčí.

Svobodu si tak dlouho neužil a po splnění procesních formalit jej strážci zákona vrátili do pankrácké věznice. K trestu za majetkovou trestnou činnost si navíc může připsat ještě další trest. Kvůli útěku je totiž podezřelý ze spáchání trestného činu maření výkonu úředního rozhodnutí.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz