Domácí

Brněnský biskup řeší sexuální skandál. Kněz na Blanensku měl zneužít ženu

Kněz
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Činu sexuální povahy se měl dopustit kněz na Blanensku. Zneužít měl dospělou ženu, která později čin nahlásila brněnskému biskupství. To knězi omezilo jeho veřejné působení, nařídilo mu vyhledat psychologickou pomoc a za jeho činy se omluvilo.

Kněz T. Ž. z Blanenska měl sexuálně zneužít dospělou ženu. Oznámilo to brněnské biskupství na svých webových stránkách. "Dne 24. května 2023 obdrželo Biskupství brněnské podnět od zletilé osoby, která byla dle předloženého rozsudku Okresního soudu v Blansku poškozena vážnou újmou na svých právech," sdělila diecéze s tím, že kněze kvůli prohřešku zbavila výkonu úřadu správce farností.

Brněnský biskup Pavel Konzbul se měl v reakci na oznámení s poškozenou osobně sejít, jménem diecéze se jí omluvit a nabídnout pomoc. "Bez odkladu učinil vše potřebné pro vyřešení a nápravu. Bylo zahájeno interní šetření této záležitosti, po jehož skončení budou stanoveny další kroky," informovalo dále biskupství.

Související obsah

Kněz má podle biskupství omezeno veřejné působení a byl mu nařízen kontakt s odborným psychologem. Na plnění těchto nařízení má pak dohlížet zkušený kněz. Sám T. Ž. se za své jednání podle brněnské diecéze omluvil a svého činu údajně lituje.

Skandál na Slovensku: Muž s vulgarismem na mikině napadl kněze při mši (01/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz