Krimi

Policie pátrá po střelci z Liberecka. Terčem jeho útoků jsou kočky

Policie pátrá po střelci z Liberecka. Terčem jeho útoků jsou kočky
Policie pátrá po střelci koček z Nového Města pod Smrkem | Zdroj: Policie ČR

Policisté na Liberecku pátrají po zatím neznámém pachateli, který v tamní obci Nové Město pod Smrkem střílí domácí kočky. Evidují dva případy, z nichž jeden pro kocoura skončil tragicky. Druhé zvíře, patřící stejné majitelce, se ze zranění zotavuje, vyhráno ale ještě nemá. Střelci hrozí až šest let ve vězení.

​V Novém Městě pod Smrkem by se měli mít majitelé koček na pozoru. Během uplynulých čtyř dnů tam totiž dvakrát někdo zaútočil se střelnou zbraní na tyto chlupáče. "Mladšího tříletého kocoura Šmudlíka střelec ve středu 24. května třikrát trefil do zadní nohy," uvedla policejní mluvčí Ivana Baláková. 

Majitelka si původně myslela, že si kocour nohu zlomil. Na veterinární klinice ale po provedení rentgenu lékařka zjistila, že má v zadní tlapce tři vstřely. Dva z nich mu zůstaly v tkáni. Veterinářka doufá, že se zapouzdří, aby Šmudlík nemusel podstoupit rizikovou operaci. "Nyní je v péči majitelky, která mu podává léky včetně silných prostředků na tišení bolesti," prozradila Baláková. 

Související obsah

V neděli, o čtyři dny později, ženu soused upozornil na to, že její druhý kocour leží mrtvý nedaleko její zahrady. Na hrudníku měl čerstvou střelnou ránu. Šestiletého Mourečka pachatel zasáhl přímo do srdce, zvíře tak nemělo šanci přežít. 

Tentokrát se žena obrátila na policii, která případ začala vyšetřovat pro podezření z týrání zvířat. "Za ten pachateli hrozí odnětí svobody od dvou do šesti let. Pokud o tamním střelci koček něco víte, ozvěte se nám na linku 158 nebo na kteroukoliv služebnu Policie ČR," vyzvala Baláková. 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz