Zahraničí

Situace v Kosovu se vyostřuje. Srbové budou jednat s Ruskem a Čínou

Násilné střety na severu Kosova mezi etnickými Srby a tamější policií pokračují. Srbský prezident Aleksandar Vučić kvůli tomu uvedl armádu do bojové pohotovosti. V úterý se setká se zástupci Ruska a Číny, ale i Západu.

Kvůli rostoucímu napětí na severu Kosova, kde žije početná srbská menšina, se v úterý Vučić setká s velvyslanci Ruska a Číny. Jednat bude i s představiteli USA, Velké Británie a Evropské unie, informovala agentura Reuters.

Koncem minulého týdne se při střetu se srbskými demonstranty zranilo přibližně 25 vojáků mírových sil Severoatlantické aliance (NATO). 

Ti protestují proti nástupu nově zvolených albánských starostů do úřadů. Násilí propuklo poté, co se kosovská policie jednomu z nich snažila pomoct. Etničtí Srbové místní volby bojkotovali.

Související obsah

Celkem se zranilo přes 50 lidí, upozornil portál N1. "Žádám USA, Německo, Itálii, Francii a Velkou Británii, aby se se svým dítětem (Kosovem) domluvily, protože to dítě může způsobit takové problémy, jaké ještě nikdo nezpůsobil. Srbové a Srbsko chtějí jen mír," řekl Vučić.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz