Zahraničí

Lukašenko je už možná po smrti, tvrdí opozice. Prozradit to měl jeden detail

Běloruský prezident Alexandr Lukašenko je podle zahraničních médií na pokraji smrti. Jeho kancelář sice v pondělí vydala video, na kterém vypadá zpátky ve formě, přesto sílí spekulace, že už nemusí být naživu.

Lukašenko se měl v pondělí setkat s šéfkou ruské centrální banky Elvírou Nabiullinovou, informovala agentura Belta. Jeho kancelář zveřejnila i video. Okamžitě se však vyrojily spekulace, že mohlo vzniknout mnohem dřív, anebo na něm vystupuje dvojník.

Jak upozornil portál Fakt, poslední diktátor Evropy, jak se Lukašenkovi přezdívá, má na záběrech jiné hodinky, než je u něho zvykem. Běžně nosí luxusní modely v hodnotách přesahujících 400 tisíc korun, tentokrát přišel s o poznání levnějšími.

Potenciálnímu dublérovi by běloruský prezident pravděpodobně žádný z kousků ze své sbírky nepůjčil. Je o něm známé, že je na ni vysazený.

Související obsah

​Kromě jednání s Nabiullinovou byl Lukašenko naposledy na veřejnosti 25. května, kdy se sešel s ruským protějškem Vladimirem Putinem v Moskvě.

Tam údajně zkolaboval, má trpět vážnými problémy se srdcem. "Podle informací, které máme, byl Lukašenko po schůzce s Putinem za zavřenými dveřmi urychleně převezen do Ústřední fakultní nemocnice v Moskvě. Starají se o něj nejlepší specialisté. Jeho stav je podle lékařů kritický," tvrdí běloruský opoziční politik Valerij Cepkalo. 

Pokud by pondělní video skutečně bylo podvržené, podle prezidentových odpůrců by to mohlo znamenat, že už Lukašenko nežije. Podle Cepkala ale zůstává v moskevské nemocnici, kde podstupuje čištění krve.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz