Zajímavosti

Na pumpu ho dohnala prázdná nádrž. Domů odjížděl jako milionář

Kentucky loterie
Ilustrační fotografie | Zdroj: APTN

Michael Schlemmer v polovině května zavítal na čerpací stanici v americkém Kentucky. Zastavil tam, protože mělo jeho auto prázdnou nádrž. U sebe měl sice jenom 40 dolarů (téměř 900 korun), ale polovinu částky se rozhodl utratit za stírací los. K překvapení všech se mu podařilo vyhrát hlavní cenu čítající milion dolarů (více než 22 milionů korun).

Obrovské štěstí měl 18. května Američan Michael Schlemmer. Cestou mu totiž došel benzín a sotva dokázal dojet na nejbližší pumpu. "Měl jsem u sebe 40 dolarů, koupil jsem si benzín za 20 dolarů (443 korun) a koupil jsem si los," řekl šťastlivec pro Kentucky Lottery.

Na tiketu s cenovkou 20 dolarů se totiž podle CNN ukázal symbol, který z Michaela udělal milionáře. Hlavní cenou byl milion dolarů. "Ukázal jsem to děvčatům, která mi to prodala, a ta dostala záchvat. Byli tam i majitelé obchodu a oba se začali smát," dodal. I oni na prodeji výherního losu vydělali. Přijdou si na 8 620 dolarů (191 tisíc korun).

Související obsah

Michael ale celý milion nedostane. Aby tomu tak bylo, dostával by po 20 let ročně vyplaceno 50 tisíc dolarů. On se rozhodl přijmout nižší částku, která mu byla vyplacena jednorázově. Po zdanění je tak šťastlivec bohatší o 616 tisíc dolarů (téměř 13,7 milionu korun). Dokonce se už rozhodl, za co část peněz utratí. Koupí si prý nové auto.

Šťastlivec z Česka vyhrál v loterii jackpot, s přihlášením nečekal (6/2019):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz