Domácí

Otrávené jídlo a pití, vzduch vpíchnutý do žíly. Policie řeší neobvyklý pokus o vraždu

Pokus o vraždu
Pokus o vraždu | Zdroj: Policie ČR

Muž se ženou z Moravskoslezského kraje se měli pokusit zavraždit společného známého, se kterým měli spory. Vražda jim ale nevyšla. Když si pro ně přišli policisté, k činu se jim přiznali.

​Policisté z Národní centrály proti organizovanému zločinu (NCOZ) vyšetřují případ nepovedené vraždy v Moravskoslezském kraji. Muž se ženou se tam měli pokusit zabít společného známého, se kterým měli dlouhodobé spory.

"Obvinění měli dvakrát společně naplánovat a pokusit se usmrtit poškozeného, jenž byl uživatelem omamných a psychotropních látek, pomocí omamných léků vmíchaných do pití a do jídla a následným vpíchnutím vzduchu do žíly. Jejich plán však ztroskotal kvůli náhodě," dodal k případu mluvčí NCOZ Jaroslav Ibehej.

Související obsah

​V jakém vzájemném vztahu byli jednotliví aktéři případu, co přesně mělo být důvodem pro pokus o vraždu, ani to, jak přesně se oběti podařilo vyváznout, ale Ibehej specifikovat nechtěl. "Vyšetřování je na samém začátku, proto nemůžu tento případ dále komentovat," vysvětlil.

K činu se oba obvinění, které policie zadržela u nich doma, podle policie doznali. Muž následně skončil ve vazbě. V případě pravomocného odsouzení hrozí oběma obviněným až dvacet let za mřížemi.

Pravidelně kouří každý čtvrtý Čech. Obliba alkoholu nepatrně roste:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz