Domácí

Z projíždějícího auta před zraky strážníků vypadla žena. Bála se řidiče na drogách

Scénu jako z akčního filmu během pondělní noci sledovali brněnští strážníci. V centru města přímo před zraky hlídky vyskočila z projíždějícího auta 27letá žena. S odřenými koleny prosila o pomoc. Bála se, že jí šofér vozidla ublíží.

Pondělní noc z pohledu brněnských strážníků rozhodně nepatřila mezi ty rutinní. Jedna z hlídek zrovna řešila přestupek v Rooseveltově ulici, když okolo projíždělo vozidlo, u kterého se za jízdy otevřely dveře spolujezdce. K údivu všech přítomných na vozovku vypadla žena.

"Řidič zastavil, vystoupil z auta a na ležící ženu začal křičet. Žena se zvedla a z obavy před ním žádala strážníky o pomoc," přiblížila událost mluvčí městské policie Jana Pokorná.

Třicátník měl trhavé pohyby a choval se násilnicky. Strážníci se proto rozhodli podrobit muže dechové zkoušce. "Ta požití alkoholu neprokázala, drogový test přivolaných státních policistů však muži přinesl nepříznivý výsledek," upozornila Pokorná.

Související obsah

​Jaké drogy měl muž před jízdou požít, není jasné. Kvůli podezření ze spáchání trestného činu si ale případ převzali státní policisté.

Ti případ řeší ve dvou rovinách, jak pro TN.cz upřesnil policejní mluvčí Bohumil Malášek. Zabývají se zvlášť řízením pod vlivem drog, a pak také konfliktem mezi dvojicí, jehož byli strážníci svědky. "Musíme především vyslechnout oba aktéry," nastínil Malášek.

Sedmadvacetileté ženě se zřejmě při hazardním kousku jako zázrakem nic nestalo. "Měla mírně odřená kolena, lékařské ošetření však opakovaně odmítla. Z jedoucího auta prý vyskočila ze strachu, že jí muž ublíží," vysvětlila Pokorná.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz