Domácí

Lidé z Česka si stěžují na úředníky. Nesmyslně podle nich chybují

Lidé z celé České republiky hlásí problémy s vyplácením dávek. Například jeden divák TV Nova z Brna prý kvůli chybě úřadu práce přišel o příspěvek na bydlení. Žena z Karlových Varů má zase problémy s příspěvkem na bezbariérovou úpravu bytu.

Pan Karel z Brna má nepříjemnou zkušenost s úřadem práce kvůli žádosti o příspěvek na bydlení. "Podal jsem si žádost 17. dubna a pak se nedělo vůbec nic. A až teprve úplně poslední den, protože oni mají lhůtu 30 dní, úplně provokativně, poslední den v 18 hodin a 15 minut, mi přišlo zamítnutí," popisuje svou zkušenost.

Úřad se podle něj zmýlil. Ve zdůvodnění měl totiž uvedený o více než šest tisíc vyšší čistý příjem, než prý ve skutečnosti má. "Nevím, kde oni přišli na to, že já mám čistou mzdu ještě dokonce vyšší než hrubou," prohlásil.

Související obsah

Špatnou zkušenost s rozhodováním úřadů má také paní Anna z Karlových Varů. Nedávno se totiž rozhodla předělat si byt na bezbariérový a počítala s příspěvkem od úřadu práce. Kvůli nedostatečně podrobné faktuře jí ho ale odmítli vyplatit a musí čekat na novou, podobnější.

Není to přitom podle ní poprvé, co má s úředníky trable. "Než mi přiznali invalidní důchod a než vůbec zjistili, že mám myotonickou dystrofii svalů, tak jsem se musela dvakrát odvolávat do Plzně a do Prahy, aby mi ten důchod vůbec uznali," vzpomíná.

luk, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz