Domácí

Václav Vydra: Mám rád romantiku Divokého západu. Stíhám koně i herectví

Herec Václav Vydra je neustále v jednom kole. Z natáčení často míří rovnou na statek, kde má ustájených hned několik svých koní. V pořadu Víkendová Snídaně popsal, jak zároveň zvládá obhospodařovat kopytní kliniku a hereckou kariéru.

Většina lidí ho zná jako herce, málokdo ale ví, že je i vášnivým milovníkem koní. Václav Vydra k sedlu a otěžím ale tíhnul vždycky. "Už jako dítě jsem měl rád romantiku Divokého západu," přiznal v pořadu Víkendová Snídaně. 

"Tak jsem tehdy ukecal rodiče, aby mi jednou na jízdárně koupili hodinu na koni," vzpomíná. Svého prvního koně si pak pořídil ve 42 letech, a teď jich má dokonce šest. Kromě nich má ale i statek s celkem 22 ustájenými koňmi, a dokonce i kopytní kliniku, kde koním léčí problémy s kopyty.

Lze něco takového vůbec stíhat s herectvím? Podle Václava Vydry ano. "Když je nějaká herecká práce, tak dělám tu, jakmile skončím, tak jdu dělat tu koňskou. A když nemám hereckou, tak dělám víc tu koňskou," vysvětlil.

Související obsah

​Za sebou tak má už mnoho filmových i divadelních zkušeností a na některé z nich vzpomíná obzvláště rád. Nejradši má prý filmovou komedii Jiřího Trošky Kameňák, kde ztvárnil hlavního hrdinu Pepu Nováka. "To byla moje oblíbená role," říká, když na to teď po letech vzpomíná.

A hodně hraní ho čeká i letos v létě. "Obnovila se Noc na Karlštejně, hrajeme ji už druhé léto," říká Vydra, kterého na divadelních prknech s touto hrou čeká v létě ještě 25 představení. Ještě předtím se ale vydá na koňský výlet s přáteli.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz