Domácí

Cyklista pejskaři zlomil čelist. Násilníkovi teď hrozí osm let

Policie dopadla cyklistu, který měl napadnout pejskaře. Muži na kole nejspíš přišlo, že má na chodníku málo místa na průjezd, a tak začal najíždět na psy a jejich majitele. Konflikt skončil otevřenou zlomeninou čelisti jednoho z pejskařů.

Incident se stal loni v červenci v Hornoměcholupské ulici v Praze 10. Napadený šel tehdy s manželkou a dvěma psy na procházku do parku. Po stejné cestě jela rodina na kolech.

"Čekali jsme, až nás cyklisté minou. Ale bohužel pán do nás okamžitě začal najíždět s tím, ať mu uhneme se psy. Načež my jsme ho upozornili, že tam má dost místa, aby nás objel," popsal situaci poškozený muž.

Související obsah

Cyklista chtěl ale zřejmě celý chodník pro sebe a dál najížděl na zvířata. Když mu pejskař řekl, že na kole nemají na chodníku co dělat, cyklista podle policie sesedl z kola a muže měl udeřit dvakrát pěstí do obličeje tak, že mu způsobil otevřenou zlomeninu čelisti. Poté cyklista i se svou rodinou odjel. Policie teď útočníka vypátrala.

"Díky zveřejnění případu v médiích se kriminalistům ozval svědek, který uvedl důležitý detail. Ten kriminalisté prověřili a ten je přivedl na stopu 41letého muže," vysvětlil policejní mluvčí Jan Daněk.

U výslechu se cyklista k napadení přiznal. "Je v tuto chvíli stíhaný pro trestné činy ublížení na zdraví a výtržnictví, za což mu v případě odsouzení hrozí až osmiletý trest vězení," dodal Daněk.

Chodník je určen pro chodce. Konkrétní výjimky definuje zákon, cyklisté mezi ně ale nepatří.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz