Domácí

Strážníci zpacifikovali ženu v brněnské zoo. Všude jsou slimáci, křičela

Strážníci zpacifikovali ženu v brněnské zoo. Všude jsou slimáci, křičela
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

Pozdvižení v brněnské zoologické zahradě vyvolala v sobotu večer 30letá žena z Opavska. Pobíhala na střeše jedné z expozic a neustále křičela, že jsou všude slimáci. Nadýchala 2,14 promile a podle strážníků byla zdrogovaná.

"Dvě hlídky městské policie vyjížděly v sobotu večer do brněnské zoologické zahrady. Dle svědka se z blíže neurčených prostor údajně ozýval hysterický křik ženy," informovala mluvčí brněnské městské policie Jana Pokorná. Strážníci se tedy vydali směrem, odkud se křik linul.

"Když dorazili k expozici lemura a jaguarundi, uviděli na střeše budovy ženu," sdělila Pokorná. Po střeše pobíhala, volala o pomoc a podle strážníků bylo jasné, že je ve špatném stavu.

Související obsah

Jednomu z městských policistů se nakonec podařilo 30letou ženu z Opavska ze střechy odvést a doprovodit ji za budovu. "I tady se žena chovala agresivně, její pohyby byly těkavé, nepředvídatelné, zvedala nohy ze země a kopala kolem sebe," uvedla Pokorná.

Navíc měla žena neustále křičet, že jsou všude slimáci a lezou jí po vlasech. V jednu chvíli si kvůli tomu dokonce sundala tričko, protože si myslela, že jí lezou po těle. 

Související obsah

"Strážníci ji zabalili do jednorázové přikrývky. Aby zabránili jejímu zranění, museli jí nasadit pouta. Poté zjistili, že žena je pod vlivem alkoholu. Nadýchala 2,14 promile," poznamenala Pokorná. Zároveň mají vzhledem k vpichům na jejích končetinách podezření na použití jiných návykových látek.

Ženu převezli po vyšetření zdravotníci na záchytku. "Porušení zákona o ochraně zdraví před škodlivými účinky návykových látek strážníci oznámili správnímu orgánu," doplnila Pokorná.

Slimáci berou zahrádky útokem. V jediné se jich mohou schovávat stovky:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz