Zajímavosti

Veterinář vysvětlil, proč psi žerou trávu. Není důvod se bát

Doga Pes
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

S příchodem hezkého počasí si někteří pejskaři všimli zajímavé věci. Jejich mazlíčci si najednou pochutnávají na čerstvé trávě. Některé páníčky to dokáže pěkně vyděsit, podle veterináře ale většinou není nutné se o své čtyřnohé kamarády bát.

Spousta psů v posledních týdnech občas připomíná spíše krávy na pastvině. Tráva přitom není běžná strava psů, a proto tento pohled některé pejskaře znepokojuje. Podle britského veterináře Amira Anwarye ale obavy nejsou vždy na místě, píše deník The Sun.

Důvod tohoto psího chování je ve většině případů prostý tráva těmto tvorům prostě chutná. Někdy jim také pomáhá, když mají podrážděný žaludek.

Související obsah

​Zároveň ale veterináři upozorňují, že nebezpečí psům může hrozit při požití vybraných květin. Dokonce i některé běžné zahradní květiny můžou psovi způsobit vážné problémy.

Jsou mezi nimi například oblíbené narcisy, u kterých psům škodí květy i cibule. "Mohou způsobit zvracení, bolesti břicha, stejně jako srdeční arytmie a respirační problémy," varuje skupina veterinářů UCAHteam. Toxické můžou být pro psy i rododendrony, hortenzie, krokusy, chryzantémy, některé odrůdy lilií či tulipánové cibulky. 

Nejtěžší pes v Česku žije na jižní Moravě. Denně spořádá 2 kg granulí (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz