Domácí

Nelegálních uprchlíků v Česku přibývá. Policie zadržela na Hodonínsku 24 Syřanů

Po klidnějším zimním období začíná opět přibývat migrantů přicházejících ze Slovenska. V pondělí policisté zadrželi dodávku s 24 Syřany u obce Javorník na Hodonínsku. Podobný případ zaznamenali i na Olomoucku.

Policejní záběry z pondělního rána ukazují, jak hlídka poblíž přechodu u obce Javorník zastavila bílou dodávku. Uvnitř se tísnilo na 24 Syřanů. Právě migranti ze Sýrie tvoří většinu těch, kteří se do Česka nelegálně dostávají.

Od únorového ukončení hraničních kontrol jen v Jihomoravském kraji zadrželi policisté na 236 cizinců. Sousední Zlínský kraj, který rovněž na podzim čelil velké migrační vlně, měl dlouho nulový záchyt cizinců, to se ale už mění. Od 19. května tam policisté objevili při namátkových kontrolách 23 migrantů, 19 z nich vrátili na sousední Slovensko. Zadrželi i pět převaděčů.

Související obsah

Mnohým se ale i tak podařilo dostat hluboko do vnitrozemí. Třeba před pár dny 15 mužů bez dokladů objevili policisté u Olomouce během silniční kontroly. Převážel je bulharský řidič, který od soudu odešel s pokutou několika desítek tisíc korun. Přiznal, že je převážel za úplatu ze sousedního Slovenska.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz