Počasí

Na Písecku se objevila tromba. Případné tornádo meteorologové ověřují

tromba, Písecko
Tornádo na Písecku | Zdroj: Se svolením ČHMÚ / Michala Mráčka

Meteorologové v Jihočeském kraji ověřují možné tornádo. Kousek od Písku se totiž u silnice podařilo vyfotit trombu. Jestli se někde dotkla země, se zatím neví. V místě vydal Český hydrometeorologický ústav (ČHMÚ) výstrahu před silnými bouřkami.

"Bouřkám se sice dnes zatím moc nechce, na přeháňce na Písecku se ale objevila krásná tromba," oznámil ČHMÚ na twitteru. Úkaz se podařilo vyfotit Michalu Mráčkovi a jeho fotografie meteorologové sdíleli.

"Tromba se vyskytla u Nového Dvora mezi Tálínem a Selibovem, kousek u silnice z Českých Budějovic na Písek," přiblížila pro TN.cz meteoroložka Eva Plášilová. "Zatím je pouze jasné, že šlo o trombu. Jestli se dotkla země a jde o tornádo, ověřujeme a zjišťujeme," dodala.

Pro úterní a středeční odpoledne platí v jižních Čechách výstraha před silnými bouřkami. "Lokálně se očekává přívalový déšť s ojedinělým rozvodněním malých toků, zatopení podchodů, podjezdů, sklepů a podobně," sdělili meteorologové.

Související obsah

Naposledy Česko zasáhla nejméně dvě tornáda na konci dubna. Řádila na Svitavsku a Havlíčkobrodsku.

Nejvíce zasáhlo tornádo jižní Moravu v červnu 2021. Prohnalo se Břeclavskem a Hodonínskem a zanechalo šest mrtvých a desítky zraněných lidí.

Lubnou na Svitavsku se na konci dubna prohnalo tornádo:

TN.cz

Aktuální předpověď počasí

Sledujte aktuální předpověď počasí v České republice i ve vašem kraji.

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz