Domácí

Neviděl svůj poslední film. Zdrcený režisér vzpomíná na zesnulého herce

Nejen Slovensko zasáhla před dvěma týdny zpráva o smrti slovenského herce a hudebníka Daniela Heribana. Ten zemřel v den premiéry svého posledního filmu, který ani nestihl vidět. V pořadu TALK! o tom promluvil úspěšný režisér a scénárista Petr Nikolaev. Zprávu nese těžce celý štáb.

V den premiéry filmu Muž, který stál v cestě zemřel herec Dano Heriban. Ten si ve filmu z období závěru pražského jara v srpnu 1968 zahrál Alexandra Dubčeka. "On neviděl ten film v té finální podobě. Těšil se na premiéru. Je to pro nás takový ošklivý moment," řekl v pořadu TALK! režisér Petr Nikolaev se slzami v očích.

Smrt třiačtyřicetiletého Heribana zasáhla celý štáb. Režisér na něj připojil ještě krátkou vzpomínku. "Byl to velmi citlivý, talentovaný a přátelský člověk a je ho hrozná škoda," uzavřel téma Nikolaev.

Související obsah

​Film podle něj popisuje kapitolu z historie našeho národa, která lidem není dostatečně známá. Muž, který stál v cestě ukazuje postavu Františka Kriegla, který jako jediný odmítl podepsat moskevský protokol. "Ten film, aniž bychom to nějak plánovali, se stal aktuálním. Můžeme v něm sledovat, jak se Rusové chovali v roce 1968," popsal režisér.

Historické filmy má režisér ze všech nejradši. "Pro mě je historie největší výzvou. Sám jsem prošel těmi zlomovými historickými momenty a inspirace tou historií je pro mě velmi vzrušující," doplnil Nikolaev.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz