Zahraničí

Dvě děti zemřely v moři. Za vše zřejmě můžou vlny od lodí

Loď
Ilustrační fotografie | Zdroj: Getty Images

Strašlivá tragédie se odehrála v anglickém letovisku Bournemouth. Dívka a chlapec (12 a 17) se tam utopili při koupání v moři. Podle předběžných závěrů vyšetřování za všechno mohly silné vlny od lodí. Dalších osm lidí vytáhli z rozbouřené vody plavčíci.

Slunné odpoledne minulou středu v letovisku na jihu Anglie stovky lidí využily k radovánkám ve vodě. Sunnah Khanové (†12) a Josephovi Abbessovi (†17) se koupání v moři bohužel stalo osudným. Topili se ve vysokých vlnách, navzdory snaze záchranářů nakonec zemřeli v nemocnici.

O tragédii informoval portál Mirror. Policie předpokládá, že moře rozbouřily projíždějící lodě, které nedodržely bezpečnou vzdálenost od pláže. Vyhlídkový parník Dorset Belle dokonce strážci zákona zabavili a teď ho zkoumají technici. 

Související obsah

"V této hrozné době myslíme na dva mladé vyhaslé životy a děláme všechno proto, abychom podpořili pozůstalé. Vyšetřování je stále v rané fázi. V době incidentu nejspíš nedošlo k žádnému kontaktu mezi plavidlem a plavci. Nic ani nenasvědčuje tomu, že by vinu nesli lidé skákající z mola nebo vodní skútry," řekl vrchní detektiv Neil Corrigan.

Smrti o vlásek uniklo osm dalších lidí, píše list Daily Mail. Plavčíci je z vody stihli vytáhnout včas a stačilo jim ošetření přímo na místě.

Až do odvolání nemůže k Bournemouthu připlout žádná loď.

Žena zemřela po pádu do rokle. Na chodníku zůstaly tři malé děti (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz