Domácí

Černé úterý na silnicích. Při nehodách vyhasly tři životy, několik zraněných

Smutnou bilanci budou po černém úterý sčítat dopravní policisté. Záchranáři už nedokázali pomoci motoristům hned na několika místech Česka. Příčiny nehod jsou předmětem vyšetřování.

​Po srážce s nákladním automobilem BMW u Velvar na Kladensku narazilo v úterý okolo 15:30 čelně do svodidel a řidič kvůli tomu zemřel. Silnice I/16 byla zhruba do 19. hodin uzavřená.

Související obsah

​K tragické nehodě vůbec nemuselo dojít, pokud by řidič BMW dodržoval svůj platný zákaz řízení. Na místo vyrazil také záchranářský vrtulník, který se ale nakonec vracel prázdný.

"Podle prvotního šetření na místě došlo k dopravní nehodě pravděpodobně tak, že řidič osobního auta z dosud nezjištěných důvodů přejel do protisměru a čelně narazil do protijedoucího tahače nákladní soupravy," říká k nehodě policejní mluvčí Michaela Richterová.

Jeden motorkář zemřel u Královského Poříčí na Sokolovsku, další dva jeho kolegové se po střetu s osobním autem těžce zranili. Řidič osobního vozidla si pouze pochroumal kotník. Silnice 181 mezi Královským Poříčím a Novým Sedlem kvůli tomu byla uzavřená.

Hned u několika dopravních nehod se zraněním museli zasahovat hasiči v úterý odpoledne i na Královéhradecku, jedna ze nich skončila tragicky. Dvě auta se srazila na silnici č. 35 u Všestar.  "Došlo k čelnímu střetu, jedna osoba zemřela a jedna z druhého auta utrpěla středně těžké zranění," uvedla policejní mluvčí Iva Kormošová.

Policisté Královéhradeckého kraje měli v úterý napilno. Nejprve pronásledovali ujíždějícího řidiče, poté zasahovali u sražené chodkyně:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz