Krimi

Řidič si dal sedm piv a poté málem smetl auto strážníků. Nadýchal čtyři promile

Opilec na Rychnovsku ohrozil vůz strážníků, ti museli uhnout ke straně, aby nedošlo k čelnímu střetu. Řidič nadýchal přes čtyři promile alkoholu. To je hodnota, při které dochází k otravě a v některých případech i ke smrti.

Bylo to v Merklovicích, tedy v části Vamberka. V zatáčce a v protisměru se objevil řidič, jehož výraz byl za volantem poněkud nepřítomný. Strážníci strhli volant, a tím si zachránili život. Šoféra pronásledovali. A ten za chvíli zastavil.

Bylo hned jasné, že muž je namol, a přístroj na zjišťování množství alkoholu si vzápětí prošel zatěžkávací zkouškou. Hodnota ukázala přes čtyři promile. A takové množství u některých lidí už způsobuje smrtelnou otravu alkoholem. To ale nebyl případ tohoto hříšníka, ten dokázal ještě mluvit a do protokolu vypověděl, že prý vypil sedm 12stupňových piv.

Související obsah

Tady práce pro městskou policii skončila, případ si rovnou na silnici převzali státní policisté z Kostelce nad Orlicí, kteří muži vzali řidičák. Hrozí mu trestní stíhání a také rok vězení.

Opilých řidičů na silnicích rozhodně neubývá. V pondělí jiný řidič auta narazil v Úpici do stromu. Nadýchal přes dvě promile alkoholu. Nebyl připoutaný, nevlastní řidičák a auto nemá ani povinné ručení.

ls, TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz