Zahraničí

Děsivý objev na slovenské poště. Ze špatně zalepené obálky vypadl škorpion

Škorpion
Ilustrační fotografie | Zdroj: Profimedia

S opravdu netradiční zásilkou se setkali pracovníci pošty v Žilině. Ze špatně zalepené obálky vypadl škorpion. Ten byl naštěstí v průhledné krabičce, která zůstala zavřená.

Štíra objevili pracovníci ve čtvrtek ráno v hlavním zpracovatelském středisku Slovenské pošty v Žilině. Při manipulaci se zásilkou tam na ně ze špatně zalepené obálky vypadla plastová průhledná krabička. Právě v ní se nacházel černý škorpion.

Nikomu se nic nestalo. "Krabička naštěstí zůstala uzavřená," uvedla na webu mluvčí Slovenské pošty Iveta Dorčáková.

Související obsah

"Na pracoviště Slovenské pošty byli přivoláni inspektoři regionální veterinární a potravinové správy v Žilině, kteří si škorpiona převzali," doplnila Dorčáková.

Mluvčí připomněla, že je zakázané posílat v zásilkách živá zvířata, ohrožené druhy volně žijících živočichů, volně rostoucích rostlin, omamné látky, zápalné kapaliny, výbušniny, zbraně, šperky i bankovky.

"Pokud se mezi zásilkami vyskytne nějaká s nedovoleným obsahem, pošta je povinna ji z přepravy vyloučit. Jestli zaměstnanci Slovenské pošty odhalí v zásilce nedovolený obsah, pošta informuje příslušné orgány veřejné správy," upozornila Dorčáková.

Personál v pražském hotelu čekal šok. V pokoji se plazilo několik hadů (10/2022):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz