Domácí

Žena si chtěla udělat selfie u Mumlavského vodopádu. Spadla a začala se topit

Turistka si v Krkonoších u Mumlavského vodopádu chtěla ve čtvrtek udělat co nejhezčí selfie. K okraji ale přistoupila příliš blízko a po zádech spadla do řeky. Na místo okamžitě vyrazili hasiči, záchranáři i policisté, 60letá cizinka se ale z vody dokázala dostat ještě před jejich příjezdem.

"Touha 60leté turistky získat co nejhezčí selfie s pozadím Mumlavského vodopádu včera odstartovala manévry IZS (integrovaného záchranného systému, pozn. red.)," informovala v pátek policie na twitteru. Žena totiž při focení spadla po zádech do řeky. Svědek tedy volal policii, aby nahlásil, že se někdo topí, a přijeli i hasiči a záchranáři.

Z vody se však žena dokázala dostat ještě před jejich příjezdem. "Z řeky jí pomohli kolemjdoucí turisté. Hodí se si zde říci, že bychom při pořizování selfie neměli příliš riskovat," upozornili policisté.

Související obsah

"Na místě jsme zasahovali, ženu jsme vyšetřili a ponechali na místě," potvrdil pro TN.cz mluvčí záchranářů Michael Georgiev. "Neměla žádná zranění," dodal. S odřeninami tedy cizinka mohla pokračovat ve výletu po Krkonoších.

Hrůza na Slovensku. Do řeky spadla čtyřletá holčička (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz