Domácí

Policie obvinila kvůli násilí prvního italského fanouška. Dva jsou podezřelí

Policie ve čtvrtek obvinila prvního fanouška fotbalové Fiorentiny kvůli násilí před pražským finále Konferenční ligy. Za napadení policisty mu hrozí až šest let vězení. Další dva Italové jsou podezřelí z výtržnictví a hrozí jim až tři roky odnětí svobody.

"Muži, který napadl policistu, bylo včera v průběhu dne sděleno obvinění pro trestný čin násilí proti úřední osobě a je stíhán na svobodě," informoval v pátek policejní mluvčí Jan Rybanský. "Pokud bude odsouzen, hrozí mu v tomto případě až šestiletý trest odnětí svobody," dodal.

Policie zadržela i dva další fanoušky. Ti jsou podezřelí z výtržnictví. "Ve věci je vedeno zkrácené přípravné řízení. Oba pak mohou ve vězení strávit až tři roky," upozornil Rybanský.

Související obsah

"V průběhu opatření policisté omezili na osobní svobodě celkem 23 osob," sdělil Rybanský. "Všichni jsou Italové. O půl jedné ráno jsme poté zadrželi ještě jednoho fanouška West Hamu," upřesnil pro TN.cz.

Finále Konferenční ligy, které nakonec ovládl londýnský West Ham, provázely velké policejní manévry. Svým klubům totiž přijely fandit desetitisíce podporovatelů a na stadion se velká část z nich nedostala. 

Starostku rozzuřilo chování fotbalových fanoušků. Chce ho řešit s velvyslanci:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz