Domácí

Vězni na vycházce ukradli auto, při honičce s policií nabourali do plotu

Dva muži ve výkonu trestu zneužili povolenou vycházku ke krádeži auta. Pobyt ve vězení si nejspíš prodlouží. Poté, co je vyplašila policejní hlídka, nabourali do plotu.

Dvojice vězňů na vycházce z nápravného zařízení v Jiřicích využila dočasnou svobodu ke krádeži automobilu. "Na Kladně předstírali zájemce o zánovní BMW X3, během prohlídky ale majiteli v sobotu okolo 14. hodiny ujeli," sdělila pro TN.cz policejní mluvčí Michaela Richterová.

Z odcizeného vozu se muži neradovali ani dvě hodiny. Ve středočeských Úhonicích si jich všimla policejní hlídka, která zjistila, že je registrační značka v evidenci odcizených vozů.

Související obsah

"Vězni začali ujíždět, vzápětí ale ve stejné obci okolo půl čtvrté bourali. Řidič pravděpodobně zazmatkoval, nezvládl řízení a narazil do plotu," vysvětluje Richterová.

Oba muži podle ní byli v minulosti odsouzeni za majetkovou trestnou činnost. Pokud by se dopustili něčeho závažnějšího, neměli by ani povolené vycházky.

"Trestní sazba je u krádeže dva roky. Jak budou policisté sobotní incident přesně kvalifikovat, zatím nevím," dodává policejní mluvčí. Vězni se na svobodu asi jen tak nevrátí.

Policie pátrala po uprchlém vězni. Našla ho zaseknutého v tubusu metra (5/2023):

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz