APLIKACE TN.CZ
Krimi

Policie obvinila muže z útoku mačetou v českobudějovické nemocnici

Jihočeská policie v sobotu obvinila muže, který měl v pátek v českobudějovické nemocnici napadnout čtyři lidi mačetou, z těžkého ublížení na zdraví. Policisté také zpracovávají podnět k návrhu na vzetí muže do vazby.

Kriminalisté nadále prověřují drsný páteční útok v nemocnici v Českých Budějovicích. Útočník tam měl v podvečer napadnout personál psychiatrického oddělení. Po útoku mačetou jsou zranění čtyři nelékařští pracovníci.

V sobotu si obvinění z těžkého ublížení na zdraví vyslechl 29letý muž, kterého policie na místě činu zadržela. "Kriminalisté zároveň zpracovávají podnět k návrhu na vzetí muže do vazby," napsala na twitteru policie.

Související obsah

Brutální čin odsoudil už v pátek ředitel nemocnice. "Chtěl bych ocenit obětavost a profesionální reakci našich zaměstnanců, díky nimž se podařilo útočníkovi zabránit v pokračování útoku. Důrazně odsuzuji neospravedlnitelný a brutální útok na zaměstnance nemocnice," řekl generální ředitel českobudějovické nemocnice Michal Šnorek.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Sledujte Televizní noviny bez reklam na Oneplay.cz