Domácí

Tragická noc na českých silnicích: Na D35 našli ohořelé tělo, u Svitav zemřel mladý řidič

Tragická dopravní nehoda u Svitav
Tragická dopravní nehoda u Svitav | Zdroj: HZS Pardubického kraje

Záchranáři na českých silnicích zažili další tragickou noc. U Svitav narazil do stromu teprve 22letý řidič, který ve zdemolovaném autě na místě zemřel, podařilo se ale zachránit další dvě cestující. Další řidič zemřel po nárazu do stromu na Jičínsku. Na dálnici D35 hasiči přijeli k děsivé nehodě, kde po nárazu do zdi tunelu v autě uhořel zatím neznámý muž.

​Noc z pondělí na úterý byla na českých silnicích tragická. V Pardubickém kraji museli hasiči vyjíždět k nehodě mladého řidiče nedaleko Svitav, který ve velké rychlosti narazil do stromu. Z auta stihli vyprostit tři zaklíněné ženy, dvaadvacetiletý řidič však po nárazu na místě zemřel, sdělila policejní mluvčí Andrea Muzikantová. 

"Na místo byl povolán vrtulník letecké záchranné služby, který jednu z žen transportoval do nemocnice, druhá žena byla převezena záchranáři," informovali pardubičtí hasiči na sociální síti. Pasažéři měli být podobně staří. Po odklizení vraku ze silnice u obce Opatovec policisté ve spolupráci s hasiči místo během noci uklidili. 

Související obsah

K další smrtelné nehodě vyjížděli okolo půlnoci i policisté z Královéhradeckého kraje. Na silnici u Kopidlna na Jičínsku narazil 46letý řidič v zatáčce prudce do stromu. 

"V mírném klesání a levotočivé zatáčce zřejmě nepřizpůsobil rychlost své jízdy, vyjel vpravo mimo komunikaci, kde narazil do borovice a náletových křovin. Motocyklista bohužel utrpěl zranění neslučitelná se životem," informovala krajská policejní mluvčí Eliška Pospíšilová. 

​Děsivý pohled čekal před jednou hodinou ráno záchranáře i u dálničního mostu na D35 ve směru z Ostravy na Olomouc. V hořícím autě, které uhasili přivolaní hasiči z Olomouckého kraje, našli ohořelé tělo řidiče. 

Příčina nárazu osobního auta do zdi tunelu v odstavném pruhu dálnice u Dolního Újezdu na Přerovsku podle policistů není zřejmá a ještě bude probíhat vyšetřování. "Po nárazu došlo ke vznícení vozidla. Hmotná škoda byla předběžně vyčíslena na vozidle 1 500 000 korun a na poškození 150 tisíc korun," okomentovala smrtelnou nehodu policejní mluvčí Miluše Zajícová.

Tragická nehoda v Praze. Motorkář nepřežil srážku s kropicím vozem (08/2023): 

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz