Zajímavosti

TN Live je dostupnější než kdy dřív. Stačí stisknout modré tlačítko

Internetové zpravodajství TV Nova si pro diváky připravilo novinku. TN Live nyní můžete najít i ve své televizi díky HbbTV pod modrým tlačítkem.

​Skupina Nova přináší další novinku z oblasti HbbTV (Hybrid Broadcast Broadband TV, v překladu vysílání širokopásmového internetu prostřednictvím televize). HbbTV (více informací najdete zde) známé jako červené tlačítko je propojení televizního vysílání a internetu, které vám umožní získat celou škálu obsahu zcela zdarma přímo na televizní obrazovce.

Jedním stisknutím tlačítka na ovladači se jednoduše dostanete k internetovému zpravodajství TN Live, zpravodajským článkům TN.cz, archivu celých dílů a bonusů Nova.cz, ale také na předpověď počasí, televiznímu programu, aplikaci Voyo nebo ke sledování stanice Nova Lady.

Výhody HbbTV může využít kdokoliv, kdo má chytrou televizi s funkcí HbbTV připojenou k internetu. Podmínkou fungování HbbTV je distribuce televizního signálu přes anténu nebo prostřednictvím některých satelitních a kabelových distributorů.

Související obsah

Nově můžete využít na všech stanicích skupiny Nova modré tlačítko, díky kterému na vaší televizi můžete sledovat internetovou televizi TN Live. "Jedním kliknutím na modré tlačítko na ovladači se diváci dostanou do kontinuálního zpravodajského vysílání TV Nova," zmínil producent TN Live Vladimír Hoť. 

TN Live přináší zpravodajský servis každý všední den od 9:00 do 20:00. "Po celý den nabízíme živě rozhovory s hosty o aktuálních tématech, vstupy reportérů z terénu nebo přímé přenosy z mimořádných událostí v Česku i ve světě. Jde o první takový projekt v České republice," doplnil Hoť.

"Na moderování zpráv na TN Live mě nejvíc baví ta různorodost témat. Člověk musí být neustále v obraze a sledovat aktuální dění. Zároveň člověk se musí umět vždy připravit i na témata, která se neřeší tak často. Díky moderování TN Live jsem byl u nejvýznamnějších událostí jako třeba válka na Ukrajině nebo prezidentské volby. Při inauguraci prezidenta jsme vysílali živě ze studia na III. nádvoří Pražského hradu," řekl moderátor Lukáš Richtár.

Související obsah

Na TN Live můžete kromě aktuálního zpravodajství sledovat i pravidelné pořady jako politické Napřímo s Bárou Divišovou, rozhovory se zajímavými osobnostmi českého showbyznysu v pořadu TALK! s moderátorkou Rebeccou Diatilovou, ekonomický pořad Naše Česko a další tematicky zaměřené pořady.

Pokud chytáte televizi přes anténu a máte televizi připojenou k internetu, služba HbbTV se vám ukáže automaticky ve vaší televizi. Rovněž službu distribuuje satelitní operátor Skylink. Pokud se vám ale červené tlačítko nezobrazuje, znamená to, že váš operátor službu nepodporuje. "Vodafone TV nepodporuje HbbTV. Ani v současnosti není tato možnost ve vývoji," podotkl mluvčí Vodafone Ondřej Luštinec. Zároveň pokud máte televizi Samsung, je potřeba si do ní aplikaci stáhnout.

Podívejte se, na co se ve vysílání TN Live můžete těšit:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz