Domácí

Velká rána pro českou hudební scénu. Zemřel basák (†25) kapely Jamaron

Česká hudební scéna prožívá těžké chvíle. Do nebe odešel nadaný baskytarista rockové kapely Jamaron Filip Karlík. Bylo mu teprve 25 let. "Je těžké tomu uvěřit, ale bohužel je to tak," napsali členové skupiny, se kterou Karlík hrál dlouhých deset let.

​Hudební fanoušky zaskočila zdrcující zpráva o úmrtí člena rockové kapely Jamaron. Teprve pětadvacetiletý baskytarista Filip Karlík podlehl následkům tragické dopravní nehody. Naposledy vydechl ve středu večer ve vinohradské nemocnici.

O jeho úmrtí informovala kapela Jamaron, se kterou Karlík brázdil pódia dlouhých deset let. "Mysleli jsme si, že se upiješ kolem čtyřicítky a zažiješ, jak budeme společně vyprodávat haly, ale tys odešel už ve svých 25 letech," napsali jeho hudební kolegové.

Související obsah

​"Nechal jsi nám na tomhle světě hromadu práce a tisíce smutných srdcí, kamaráde! Víme, že bys chtěl, abychom se nevzdali našich snů a plánů. A taky víme, že bys udělal všechno pro to, abys u toho byl," vzkázali baskytaristovi do nebe.

Kapela požádala fanoušky o "čas na vzpamatování" a ujistila je, že v hudební dráze bude pokračovat. "Nezklameme vás," vzkázala svým příznivcům. Celé rodině i přátelům vyjádřila upřímnou soustrast.

Filip Karlík byl jedním z pěti členů kapely Jamaron, která bořila česká pódia už od roku 2013. Skupinu založili sourozenci Jakub, Marie a Ondřej Dostálovi, z jejichž jmen vznikl i název kapely. Mezi nejznámější skladby patří Osudová balada.

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz