Zajímavosti

Medvěda spatřili v centru města. Setkání se šelmami bude přibývat, varují experti

Medvěd v Banské Bystrici
Medvěd v Banské Bystrici | Zdroj: Poskytl Martin Turčan

Obyvatele slovenského krajského města Banská Bystrica v noci na úterý překvapil nečekaný návštěvník. V centru se pohyboval medvěd. Šelmu se pokoušeli odchytit městští strážníci s pomocí zásahové jednotky.

Setkání člověka s medvědem se na Slovensku pomalu stává běžnou záležitostí. Ve většině případů se odehrává v lese. Tentokrát se ovšem medvěd pohyboval v centru Banské Bystrice po čtyřproudové silnici.

"Včera v nočních hodinách bylo na číslo městské policie nahlášeno, že po čtyřproudové silnici ve směru od hřiště do městské části Sásová se pohybuje medvěd. Naposledy byl medvěd spatřen v Javornické ulici a v okolí polikliniky v Rudohorské ulici," přiblížila v úterý pro web tvnoviny.sk mluvčí primátora Zdenka Marhefková.

Související obsah

Podle jejího vyjádření na místo kromě strážníků dorazila i zásahovka, která prohledávala okolí. Úřady připouštějí, že s blížící se zimou bude setkání s medvědy přibývat. Web bbonline.sk uvedl, že se mělo jednat o mladého medvěda, který se již dříve pohyboval i v dalších částech tohoto krajského města.

Ital zastřelil na zahradě medvědici. Do ulic kvůli tomu vyšly stovky lidí:

TN.cz

Související témata

Co byste neměli přehlédnout

Důležité Události

Voyo

Sledujte Televizní noviny ve full HD a bez reklam na Voyo.cz